Jesienna wyprawa do lasu pierwszo - i drugoklasistów

,,Halo, halo! Tutaj ptasie radio w brzozowym gaju." W środę, 5 października 2022 r. pierwszaki i drugoklasiści razem z wychowawczyniami A. Tyban i J. Niezgodą oraz p. A. Ochmańską wybrali się na spacer do pobliskiego lasu w Międzygórzu. Podczas pieszej wycieczki maluchy podziwiały piękne sady obrodzone w czerwone, malinowe i burgundowe jabłka, przyglądały się zmianom jakie zachodzą w przyrodzie, obserwując cudowne barwy jesieni. Po dotarciu do lasu wszyscy wysłuchali wiersza autorstwa Juliana Tuwima, pt. ,,Ptasie radio’’ . Następnie cichutko spacerując po ścieżkach, rozróżniali drzewa i ich owoce: żołędzie, kasztany, orzeszki bukowe oraz szyszki. Dzieci przypomniały sobie warstwy lasu oraz oglądały napotkany po drodze paśnik. Nie sposób nie wspomnieć o udanym grzybobraniu, podczas którego każdy uczestnik wycieczki znalazł dorodny okaz podgrzybka zajączka . Dziękujemy Pani Ani Mroczkowskiej, mamie Zosi z pierwszej klasy, za to, że była w tym dniu naszym przewodnikiem po lesie .

(JN)

Foto: AO, JN