,,Starsi młodszym" - szkolna akcja z okazji Dnia Głośnego Czytania

W czwartek, 29 września 2022 r. z okazji Dnia Głośnego Czytania uczennice z klas 5-7 przygotowały niespodziankę dla swoich młodszych kolegów z kl. 0-III. W bajkowych strojach czytały najmłodszym baśnie i legendy. W roli lektorów wystąpiły: wróżki (Amelia Forc i Oliwia Głodowska z kl. V oraz Oliwia Małkiewicz i Maja Ababsa z kl. VI), księżniczki (Kinga Kula i Karolina Czech z kl. VI), Ania z Zielonego Wzgórza (Kasia Roda z kl. VII ) i muchomorek (Martyna Suska  z kl. VII). Dziewczyny miło zostały przyjęte w klasach i na koniec rozdały dzieciom kolorowanki do przeczytanych bajek (przedszkolaki nawet pokusiły się o wyklejenie ich plasteliną). Akcję ,,Starsi młodszym" przygotował p. Damian Jędrycha we współpracy z p. bibliotekarką Ewą Krzemińską, która pomogła czytającym wybrać z naszych zasobów bibliotecznych książki z czytanymi utworami.

Tego dnia w klasach także rozmawiano o tym,  jak dbać o książki, przyniesiono swoje ulubione książki, które wspólnie oglądano. Niektórzy wykonali do nich zakładki.

(DJ)

Foto: DJ, AB, AT, JN, JT