,,An apple day..." z drugoklasistami

,,An apple a day, keeps the doctor away’’- ,,Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie’’- hasło to towarzyszyło uczniom naszej szkoły 28 września, wtedy bowiem obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. Na zajęciach z p. Justyną drugoklasiści dowiedzieli się, ile korzyści płynie z jedzenia tych pysznych owoców. Są one doskonałym źródłem witaminy C, E, K, witamin z grupy B i beta-karotenu. Dodatkowo zawierają niezbędny dla naszego organizmu magnez, potas, sód, fosfor, wapń i żelazo. Ponadto owoce te działają przeciwzapalnie, są niskokaloryczne, więc wspomagają odchudzanie, pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu, wzmacniają zęby i kości. Dzieci przypomniały sobie cykl rozwojowy jabłoni , wykonały matematyczne karty pracy oraz utrwaliły budowę przepysznego owocu. Każdy przyniósł dziś do szkoły tę bombę witaminową i ze smakiem się nią zajadał. Uczniowie wszystkich klas ubrani na czerwono zapoznali się z gazetką tematyczną na dolnym korytarzu, dowiadując się wielu ciekawostek. Pamiętajmy, że mieszkamy w zagłębiu jabłkowym i owoce które pozyskujemy z naszych sadów są dostępne przez cały rok, zatem nic nas nie kosztuje, by dostarczyć codziennie sobie cennych witamin , zatem SMACZNEGO :)

(JN)

Foto: JN