Smakosze jabłek z pierwszej klasy

,,Entliczek-pentliczek, czerwony stoliczek, A na tym stoliczku pleciony koszyczek, W koszyczku jabłuszko, w jabłuszku robaczek, A na tym robaczku zielony kubraczek. Powiada robaczek: ,,I dziadek, i babka, I ojciec, i matka jadali wciąż jabłka, A ja już nie mogę! Już dosyć! Już basta! Mam chęć na befsztyczek!" I poszedł do miasta… " Jedzenie jabłek w naszej klasie nie odbywa się tylko przy okazji Światowego Dnia Jabłka. Jest to nasz rytuał wspólnych posiedzeń na przerwie i oczekiwań na kolejny, podzielony na ósemki kawałek owocu. To też dobry zwyczaj przynoszenia owoców do klasy i wspólne dzielenie się smacznymi owocami. 28 września to był dzień twórczych i zręcznościowych działań oraz pląsów przy muzyce oraz wiersza roli głównej oczywiście z jabłkiem. Pierwszoklasiści wykonywali prace plastyczne do utworu Jana Brzechwy „Entliczek pętliczek”. Było przeliczanie, porównywanie, segregowanie, kodowanie. Zabawy sprawnościowe na najdłuższą obierkę jabłkową. A wszystko po to, aby zachęcić do spożywania jabłek jako źródła witamin oraz wyrabiania nawyku zdrowego odżywiania. Na zakończenie zajęć uczta jabłkowa w wydaniu surowym i pieczonym. Jednak większym zainteresowaniem dla smakoszy były jabłka na surowo. Dziękujemy Rodzicom za systematyczne dostarczanie jabłek do naszego owocowego kącika i prosimy o więcej.

(AT)

Foto: AT, AO