Jabłkowy dzień w zerówce

Obchody Dnia Jabłka, które w tym roku przypadają na 26 września, rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, smaku, różnych odmian, dlaczego warto je jeść i pod jaką postacią. Dzieci z zerówki poznały budowę jabłka i cykl rozwoju jabłoni. Degustowały sok jabłkowy, różne odmiany jabłek oraz własnoręcznie wykonane mini - szarlotki. Pani Ania przygotowała zadania matematyczne z jabłkami oraz zabawy muzyczne przy dźwiękach piosenki ,,Małe czerwone jabłuszko". Wszystkim podobała się bajka ,,Jabłko i Elf", ale najwięcej uśmiechów i radości przysporzył wiersz J.Brzechwy ,,Entliczek - Pentliczek". DZIEŃ JABŁKOWY zaliczamy do bardzo udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, bo to źródło zdrowia i witamin.

(AB)

Foto: AB