Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Chwała bohaterom - obchody 78. rocznicy bitwy pod Pielaszowem

W niedzielę, 24 lipca 2022 r. na zaproszenie władz gminy Wilczyce delegacja nauczycieli z pocztem sztandarowym Batalionów Chłopskich ze Szkoły Podstawowej w Kleczanowie, w składzie: p. J. Kos, p. A. Tyban i p. D. Jędrycha oraz Dyrektor Szkoły p. J. Szostak uczestniczyli w uroczystości obchodów 78. rocznicy bitwy pod Pielaszowem. Po polowej Mszy Świętej podniesiono flagę państwową i odegrano hymn Polski. Po przemówieniach gości żołnierze 3. Sandomierskiego Batalionu Radiotechnicznego odczytali apel poległych i oddali salwę honorową. Przybyłe delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod pomnikiem poległych. Gminę Obrazów reprezentował również wójt p. Krzysztof Tworek. Na koniec obchodów organizatorzy zaprosili uczestników na poczęstunek. W uroczystości brali udział: kombatanci, przedstawiciele Światowego Związku Armii Krajowej, przedstawiciele Związku Batalionów Chłopskich, byli więźniowe polityczni, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych, wójtowie gmin ościennych, przedstawiciele Wojska Polskiego i Wojsk Obrony Terytorialnej, poczty sztandarowe, radni, sołtysi i inni.

(DJ)

Foto: archiwum gminy Wilczyce, JSz