Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Nasz ,,zwykły niezwykły" Kornel zajął I miejsce w kolejnym ogólnopolskim konkursie

Jest nam niezmiernie miło przekazać informację, że Kornel Bednarski uczeń  kl. 5. z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Kleczanowie został laureatem XXII edycji Ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ,,Stefan Kardynał Wyszyński – Prymas Tysiąclecia naszym Patronem" pod hasłem: „KOBIETA I MĘŻCZYZNA DAREM DLA...” Na tegoroczną edycję wpłynęło łącznie 1 269 prac, w tym: 909 w kategorii plastycznej, 283 w kategorii literackiej (proza i wiersz) oraz 77 w kategorii multimedialnej. Prace zostały nadesłane z 379 szkół, z szesnastu województw. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 50 w Lublinie im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia.  Komisja konkursowa  obradowała w składzie aż 21 osób. Należało wykonać pracę: literacką, plastyczną lub multimedialną na jeden z czterech tematów dotyczących nauczania Prymasa Tysiąclecia, który w ubiegłym roku był beatyfikowany. Ze szkoły w Kleczanowie wysłano kilka prac plastycznych, dwie multimedialne i jedną literacką. Jury przyznało I miejsce naszemu Kornelowi za prezentację multimedialną w kategorii klas 4-6. Uroczystego wręczenia nagrody, którą przesłano pocztą, dokonała pani Dyrektor Szkoły Jolanta Szostak w dniu 24 czerwca 2022 r. na zakończeniu roku szkolnego. Gratulujemy Kornelowi i opiekunowi pracy p. Joannie Kos fantastycznego zwycięstwa. Życzymy dalszych sukcesów. Kornel może świętować podwójnie, gdyż w tym roku szkolnym został laureatem dwóch konkursów ogólnopolskich :)

W galerii poniżej prezentujemy także slajdy ze zwycięskiej prezentacji Kornela.

(JK/DJ)

Foto: DJ