Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Pożegnanie klas ósmych

Bez wątpienia to był najtrudniejszy rok szkolny. Ogromne perturbacje wywołała pandemia. Wszyscy pamiętamy obawy dzieci i rodziców dotyczące zakażenia, niekończące się kwarantanny oraz przez pewien czas naukę w systemie zdalnym. Pojawiły się dywagacje dotyczące maseczek, szczepień i wymogów sanitarnych w szkołach. Potem na pandemiczne utrudnienia nałożyła się wojna na Ukrainie. Do Polski przyjechali uchodźcy, których dzieci musiały zostać objęte systemem kształcenia. Dla wielu spośród  całej rzeszy absolwentów i nauczycieli  wakacje z pewnością będą wielką ulgą. Wszystko ma swój czas… szkoła podstawowa jest etapem na drodze życia. Taki etap zamknęliśmy jako szkolna społeczność 23 czerwca 2022 roku. Spod skrzydeł kleczanowskiej szkoły wyszło 23 uczniów… Dla przypomnienia klasa 8a składała się z 12 osób, wychowawcą był pan Zygmunt Ziomek, natomiast klasę 8b ukończyło 11 uczniów pod opieką pani Anny Małkiewicz. Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas 8 była w tym roku wyjątkowa z wielu powodów. Przeżyliśmy wiele podniosłych i wzruszających chwil. Na początku uczniowie stanęli w pięknych strojach przed publicznością i wykonali tanecznym krokiem poloneza. To był magiczny moment, w którym na chwilę zatrzymał się czas, przyniósł nam wszystkim chwile wielkiego wzruszenia. Następnym punktem było  przekazanie pocztu sztandarowego, symboliczna zmiana warty, która zawsze wzrusza i wprowadza powagę uroczystości. Po ślubowaniu Łukasz Ordowski zaprezentował wyciskacz łez utwór muzyczny zespołu Manchester ,,Ostatni raz z moją klasą”. Pięknym momentem uroczystości była tez prezentacja wydarzeń i wspomnień  pobytu w naszej szkole podstawowej. Dzięki slajdom i opowieści słownej czas cofnął się do lat przedszkolnych. Niespodzianką był też piękny utwór muzyczny zespołu Blue Cafe, pt. ,,Czas nie będzie na nas czekał" wykonany profesjonalnie przez uczennice Wiktorię Kwaśniewską i Paulinę CieślęBardzo miłą niespodzianką było pożegnanie absolwentów krótkim programem artystycznym przez uczniów klasy szóstej pod opieką wychowawcy p. Damiana Jędrychy oraz wręczenie upominków ósmoklasistom przez młodszych kolegów. Wesołym podsumowaniem uroczystości był znany wszystkim taniec belgijka, w wykonaniu naszych absolwentów. Na zakończenie rodzice i uczniowie podziękowali wszystkim nauczycielom kwiatami, a na ręce p. dyrektor przekazali pamiątkowe tablo. Pani dyrektor Jolanta Szostak skierowała do uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców słowa, które płynęły prosto z serca:

„…Każdy z Was jest niepowtarzalnym, wartościowym młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach!"

Niechaj to przesłanie towarzyszy Wam drodzy absolwenci każdego dnia, daje siłę i pozwala uwierzyć w siebie. Życzymy Wam wszystkim dalszych sukcesów w rozwijaniu wiedzy i myślimy, że będziemy mogli być z Was dumni. Idźcie śmiało w życie z uśmiechem i wysoko uniesionym czołem. Powodzenia!

Słowa uznania dla absolwentów, ich rodziców i nauczycieli popłynęły też od zaproszonych gości: Wicewójta Gminy Obrazów p. Grzegorza Połecia, p. Przewodniczącej Rady Gminy p. Teresy Szczudło i radnej p. Ewy Krzemińskiej.

Uroczystość przygotowali wychowawcy klas 8 A. Małkiewicz i Z. Ziomek we współpracy z dyrekcją szkoły i innymi nauczycielami. Dekorację wykonała A. Tyban i A. Małkiewicz z pomocą uczniów. Uroczystość pożegnania absolwentów poprzedził zorganizowany kilka dni wcześniej grill dla uczniów i nauczycieli, przy którym dyżurowały mamy ósmoklasistów.

(ZZ)

Foto: DJ, JK, ACh,MG