Pielgrzymka dzieci komunijnych do Janowa Lubelskiego

Tradycyjnie dzieci komunijne wraz z rodzicami udali się na pielgrzymkę dziękczynną za pierwsze pełne uczestnictwo w Eucharystii. 21 czerwca 2022 r. wraz z Księdzem Proboszczem Pawłem Cyganem i katechetką Joanną Kos pojechali do Janowa Lubelskiego do sanktuarium Matki Bożej. Wraz z innymi dziećmi komunijnymi z diecezji nasi trzecioklasiści brali udział w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Po Mszy Świętej odbył się koncert scholi, a także występ zespołu ludowego „Racławice”. Dla każdego dziecka była przygotowana słodka bułka i woda. Mimo wietrznej i dość niskiej temperatury jak na pierwszy dzień lata, to miło spędziliśmy czas na terenie sanktuarium.

Następnie uczniowie z rodzicami i opiekunami udali się nad zalew w Janowie Lubelskim, gdzie znajduje się park rozrywki ZOOM Natury. Tam dzieci skorzystały z parku liniowego, gdzie mogły sprawdzić swoje możliwości sprawnościowe na wysokości. Wzmocnieni duchowo i fizycznie wróciliśmy radośnie do domu.

(JK)

Foto: JK