Imieniny: Kornela, Lizy

Warszawska gala wręczenia nagród w konkursie plastycznym z udziałem naszego laureata

We wtorek, 21 czerwca  2022 r. do siedziby ARIMR w Warszawie przybyli laureaci ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Rój pomysłów wokół ula”. Wśród zwycięzców z całej Polski znalazł się laureat I miejsca (w kategorii ,,szkoły podstawowe") Kornel Bednarski uczeń klasy V ze Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Kleczanowie -jako jedyny reprezentował powiat sandomierski i województwo świętokrzyskie. W podróży towarzyszyli mu p. Waldemar Maruszczak kierownik ARiMR w Sandomierzu,  mama Sylwia oraz opiekun nagrodzonej pracy - p. Anna Tyban. Obecni na uroczystości laureaci oraz wyróżnieni otrzymali nagrody i dyplomy. Wręczyli je Halina Szymańska, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz towarzyszący jej goście Justyna Więcek, dziekan Wydziału Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt SGGW oraz Zbigniew Kołtowski, wiceprezydent PZP.  Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, gdyż zgłoszonych zostało prawie 300 prac wykonanych w najrozmaitszych technikach. Wiele było akwareli, rysunków kredkami i ołówkiem oraz obrazów olejnych. Do rywalizacji zgłoszono także rzeźby z drewna, prace wykonane z plasteliny, tkanin i włóczki. Były też ciekawe instalacje przestrzenne. We wszystkich pracach konkursowych akcentowano idee ekologii i znaczenia, jakie dla życia na Ziemi mają pszczoły. Jeszcze raz wielkie gratulacje dla Kornela i pani Ani.

Podróż do Warszawy nie byłaby możliwa bez wsparcia wspaniałych ludzi: p. Waldemara Maruszczaka, kierownika oddziału ARiMR w Sandomierzu, który zorganizował przejazd do Kielc, p. Józefa Cepila, dyrektora oddziału regionalnego ARiMR w Kielcach , który nie tylko wsparł nas służbowym autem, ale również przekazał Kornelowi gratulacje i  gadżety,  p. Marcina Włodarczyka, naszego osobistego kierowcy i fotoreportera, z którym mieliśmy przyjemność podróżować  do Warszawy. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie - Kornel i Sylwia Bednarscy oraz Annna Tyban.

(AT)

Foto: archowum ARiMR Kielce, gov.pl, AT, DJ

Link do filmowej relacji z warszawskiej gali wręczenia nagród w konkursie plastycznym „Rój pomysłów wokół ula” poniżej: