Wycieczkowo-dwudniowo klas 8... Kraków i Zakopane

W dniach 7 i 8 czerwca 2022 r. odbyła się dwudniowa wycieczka do Krakowa i Zakopanego. Pojechały na nią prawie obie klasy ósme i kilka osób z klasy piątej pod opieką wychowawcą p. A. Małkiewicz i p. Z. Ziomka. Pierwszego dnia o godzinie 6.00 wszyscy pilnie przybyli pod szkołę, skąd wyruszyli w kierunku Krakowa. Podróż trwała ok. 3 godzin, ale minęła szybko i przyjemnie. Pierwszym miejscem zwiedzania był Wawel. Następnie wszyscy udali się na wieżę, aby zobaczyć i dotknąć serca Dzwonu Zygmunta, a także by zobaczyć krypty. W podziemiach katedry zwiedzili groby królów, wieszczów i bohaterów narodowych, gdzie m.in. spoczywają marszałek Józef Piłsudski oraz para prezydencka. Nie obyło się również bez spotkania ze Smokiem Wawelskim. Następnie, wszyscy ruszyli na rynek. Tam zwiedzili Kościół Mariacki oraz wysłuchali sławnego hejnału. Kościół zachwycił wszystkich swoimi misternymi zdobieniami. Kolejnym punktem były Sukiennice, w których wycieczkowicze podziwiali pięknie wykonane ozdoby i zakupili pamiątki dla bliskich. Późnym popołudniem grupa dotarła do Zakopanego. Po zakwaterowaniu, wszyscy zjedli obiadokolację i rozeszli się do swoich pokoi. Wieczorem świetnie się bawili, a noc minęła w miarę spokojnie. ;) Kolejny dzień zaczął się od wjazdu kolejką linową na Kasprowy Wierch skąd można było podziwiać piękne widoki. Następny przystanek to Krupówki, gdzie każdy mógł zakupić pamiątki i coś zjeść. Końcowym punktem była skocznia narciarska. Przemęczeni, pełni wrażeń i zadowoleni ok. 22 wszyscy wrócili do domu.

(AM)

Foto: AM, ZZ