Zuchy świętowały Dzień Bociana

W Polsce i na całym świecie Dzień Bociana obchodzi się 31 maja. Dzień Bociana Białego został ustanowiony przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody pro Natura w 2003 roku. Zuchy ze Szkoły Podstawowej w Kleczanowie razem z opiekunką - p. Małgosią świętowały dzień tego niezwykłego ptaka. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny pt. ,,Życie bocianów” oraz ,,Reksio i bocian''. Dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o życiu tych pięknych ptaków. W tym dniu dzieci ubrane były w kolorach bocianich i wykonały opaski z czerwonymi dziobami. Praca ta dostarczyła im wiele radości. Następnie uczniowie rozwiązywali zagadki sprawdzające wiedzę na temat bocianów. Dzień Bociana jest okazją do zwrócenia uwagi dzieci na szczególne miejsce, jakie bociany zajmują w polskiej kulturze i krajobrazie, a także na zagrożenia i potrzebę ochrony tych ptaków.

(MG)

Foto: MG