Klasy I-V na Świętokrzyskim Festynie Sportowym w Zochcinku

Dnia 20 maja 2022 roku uczniowie klas I-V ze Szkoły Podstawowej w Kleczanowie razem z opiekunami: p. Małgosią, p. Beatą, p. Agnieszką i p. Justyną wzięli udział w Świętokrzyskim Festynie Sportowym organizowanym przez sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Annę Krupkę, Burmistrza Opatowa oraz Starostę Powiatu Opatowskiego na terenie Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku koło Opatowa. W festynie brało udział około 500 dzieci, które zmierzyły się z wieloma dyscyplinami sportowymi takimi jak: rzut do celu, bieg na 60 m, slalom piłkarski zakończony strzałem do bramki, wyścig na piłkach do skakania, tor przeszkód z przyborami i wiele innych. Za udział w konkurencjach uczniowie otrzymali medale. Po wysiłku fizycznym dzieci regenerowały siły posilając się pyszną zupą pomidorową i kiełbaską z grilla. Na zakończenie aktywnego dnia podziwiały przepiękny zwierzyniec usytuowany na terenie ośrodka. Tymże spokojnym spacerem zakończyły bardzo aktywny i pełen wrażeń dzień. Ze zdobytymi medalami, pięknymi wspomnieniami i wrażeniami wróciły bezpiecznie na teren szkoły, gdzie czekali już na nich rodzice.

(JT-Ż)

Foto: MG, JT-Ż