Wzięliśmy udział w kampanii społecznej #świętokrzyskieNIEhejtuje

W ostatnim tygodniu października 2021 r. na lekcjach wychowawczych klasy IV-VIII aktywnie włączyły sìę w realizację kampanii  #świętokrzyskieNIEhejtuje w Szkole Podstawowej w Kleczanowie. Podczas zajęć prowadzonych przez panią pedagog Agnieszkę Ochmańską uczniowie obejrzeli spot kampanii społecznej, a następnie podjęli dyskusję dotyczącą zjawiska hejtu. Rozmawiali o przyczynach, konsekwencjach oraz o sposobach radzenia sobie z tym negatywnym zjawiskiem. W drugiej części zajęć, pod okiem pani plastyk Anny Tyban, uczniowie wykonali plakaty odnoszące się do realizowanej w szkole akcji #świętokrzyskieNIEhejtuje. Z działań klasowych powstała gazetka na szkolnym korytarzu  - w formie plakatów, jako podsumowanie wojewódzkiej akcji w naszej szkole.

#świętokrzyskieNIEhejtuje to kampania społeczna, która została zainicjowana przez Wojewodę Świętokrzyskiego p. Zbigniewa Koniusza i ma na celu uświadomienie jakim niebezpiecznym zjawiskiem jest mowa nienawiści, hejt i konsekwencje z nim związane.

(AO)

Foto: AO, DJ,AT