Trzecioklasiści mierzyli czas na zajęciach kreatywnych

W piątek, 29 października 2021 r. zajęcia kreatywne w klasie trzeciej tym razem upłynęły na ,,mierzeniu czasu". Uczniowie przypominali sobie z p. Kasią jak ustawiać godziny na zegarku tarczowym, która to wskazówka godzinowa, a która to minutowa, co to jest kwadrans. Zadaniem trzecioklasistów było wylosowanie godziny a następnie ustawienie jej na zegarze. Za poprawne wykonanie zadania uczeń dostawał punkt. W obecnym czasie, kiedy technologia idzie coraz bardziej do przodu i do określenia godziny służy nam telefon komórkowy czy smartwatch, gdzie wystarczy tylko dotknąć i wyświetli się godzina, młodzież zapomina o dawnych wynalazkach.

(KJ)

Foto: KJ