Projekt ,,Zupa dyniowa" na Halloween

Z okazji Święta Dyni, które przypada na dzień 31 października, uczniowie klas 6, 8 ab naszej szkoły przystąpili do projektu „Zupa dyniowa” w ramach zajęć z matematyki z p. Moniką. Zadanie polegało na znalezieniu przepisu na zupę dyniową w dostępnych źródłach: książki kucharskie, Internet, domowe przepisy babć i mam. Następnie należało wybrać tańsze produkty z oferty dwóch dowolnych sklepów lub marketów. Przepis miał być udoskonalony dla danej liczby osób w klasie oraz dla grupy przygotowującej projekt. Zwieńczeniem pracy było opracowanie gazetki ściennej oraz ugotowanie dania z dyni. Degustacja zup odbyła się w szkole.  Uczniowie chętnie przystąpili do projektu.

(MB)

Foto: MB