Wirtualne pokazy dla uczniów ,,Fascynująca Fizyka" z PAN w Krakowie

Uczniowie szkoły w Kleczanowie brali udział z p. Moniką w pokazach popularnonaukowych „Fascynująca Fizyka” Instytutu Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego PAN w Krakowie zorganizowanych w formie transmisji na żywo. Pokazy te odbywały się dla różnych grup wiekowych we wtorek, środę i czwartek - w dn. 26-28.10.2021 r.  Podczas nich dzieci zobaczyły zadziwiające i ciekawe doświadczenia. Prowadzący: dr Dominika Kuźma, dr inż. Mateusz Schabikowski oraz doktoranci IFJ PAN opowiadali o szeregu zjawisk fizycznych – począwszy od prawa Bernoulliego, poprzez próżnię, i skończywszy na prostych efektach kwantowych. Aktywni i zalogowani na podanej przez instytut stronie uczniowie mogli wziąć udział w quzie z nagrodami.

(MB)

Foto: MB, DJ