Warsztaty carvingowe w klasie I i II w ramach zajęć ,,Projekt Zdrowie"

W poniedziałek, 25.10.2021 r. w ramach prozdrowotnego projektu pierwszo- i drugoklasiści uczestniczyli w ciekawych zajęciach z carvingiem. Carving, czyli umiejętność artystycznego rzeźbienia w rozmaitych owocach i warzywach, to nurt tzw. sztuki pałacowej wywodzący się z Tajlandii. Ten sposób zdobienia jest tradycyjnym elementem tajskiego święta Loy Krathong. Jak sprawić, by jedzenie warzyw i owoców było dla dzieci codziennością? Puściliśmy wodze swojej wyobraźni, zaszaleliśmy i stworzyliśmy jabłkowego kraba i marchewkowo-pomidorowe kwiatuszki. W ten sposób, dzieci doświadczyły nie tylko smaków, ale również kolorów, kształtów warzyw i owoców w trochę inny niż zazwyczaj sposób. Bardzo dobrze bawiły się przy robieniu tych smakowitych przekąsek pod okiem p. Agnieszki.

(ACh)

Foto: ACh