Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Uczniowie modlą się o pokój na świecie

Po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w ogólnoświatowej akcji „Milion dzieci modli się na różańcu”. Inicjatywa ta jest związana między innymi z obietnicą św. Ojca Pio: „Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia”. I o to właśnie chodzi w tej kampanii – o wiarę w moc modlitwy dzieci. Sam Jezus uczy nas: “Jeśli nie staniecie się jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego” (Mt 18, 3).

W tym roku była to już 16-ta edycja, która gromadzi dzieci na całym świecie we wspólnej modlitwie o pokój. W akcji wzięło udział ok. 75000 dzieci w całej Polsce. W szkole w Kleczanowie udział w tym przedsięwzięciu wzięły klasy V i VI, które razem z p. katechetką Asią łączyły się duchowo we wspólnej modlitwie różańcowej z dziećmi z Polski i z całego świata (w zeszłym roku do akcji tej przyłączyły się dzieci ze 136 krajów).

(JK)

Foto: JK