Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji 13 października 2021 r. w szkole w Kleczanowie na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia. Udział w przedstawieniu wzięła klasa 8 a, recytując wiersze na cześć wszystkich związanych ze szkolnictwem. Klasy 5 i 6 uświetniły występ piosenkami. Uczniowie klasy 8 b odegrali scenkę na wesoło, przedstawiającą lekcję wychowawczą. Następnie wystąpiła Pani Dyrektor Jolanta Szostak. Przywitała przybyłych gości: Zastępcę Wójta Gminy Obrazów - p. Grzegorza Połecia, sołtysa wsi Kleczanów - p. Adama Wójcika, radną - p. Ewę Krzemińską, kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Kleczanowie - p. Małgorzatę Twaróg-Leziak, doktora z Ośrodka Zdrowia w Kleczanowie - p. Jana Curyło, proboszcza kleczanowskiej parafii - ks. Pawła Cygana, emerytowaną poprzednią Panią Dyrektor - Ewę Biernacką (która tego dnia odebrała w Kuratorium Oświaty w Kielcach nagrodę kuratora, dziękując przy tym gminie i szkole za wkład pracy w jej otrzymanie), Radę Rodziców, nauczycieli i uczniów. Przybyli goście zabrali głos, składając życzenia społeczności szkolnej z okazji Święta Edukacji oraz wręczyli kwiaty na ręce Pani Dyrektor. P. Szostak podziękowała wszystkim obecnym za udział w akademii oraz za trud i ciężką pracę. Nagrodziła nauczycieli za ich wkład w proces dydaktyczno-wychowawczy.

Akademię przygotowała z uczniami p. M. Bilska, o oprawę muzyczną zadbała p. E. Krzemińska, zaś scenografię wykonała p.  A.Tyban.

(MB)

Foto: DJ, ACh