Ósmoklasiści na Świętokrzyskim Festiwalu Nauki

11 października 2021 r. uczniowie klas 8a i 8b pod opieką wychowawców: p. A. Małkiewicz i p. Z. Ziomka wzięli udział w różnych wykładach, warsztatach i eksperymentach w wyjątkowej formie, a wszystko odbywało się na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego i Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach w ramach Świętokrzyskiego Festiwalu Nauki. Tego dnia każdy mógł się przenieść do pasjonującego świata laboratoriów i eksperymentów. Między innymi uczestnicy mogli poznać nowoczesne badania materiałów i nawierzchni drogowych. Wzięli także udział w warsztatach komputerowych: „Od rysunku płaskiego do wydruku 3D”, jak również w warsztatach „Magia dźwięku i magia światła”. W międzyczasie zaangażowali się w konkurs dotyczący ochrony środowiska, za co uzyskali ciekawe nagrody. Mieli także szansę zjeść słodki poczęstunek na zjadliwych talerzach wykonanych z otrębów pszennych i wody. Jednak największą rozrywką dnia był pokaz łazika marsjańskiego, gdzie była indywidualna możliwość sterowania robotem. Wszystkie atrakcje wzbudziły w uczestnikach ogrom zainteresowania i ciekawości, dlatego po tak intensywnym dniu wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu.

(AM)

Foto: AM, ZZ