Wycieczka do Alpakrainy

W dniu 11.10.2021 r. uczniowie klas 0 - III wraz z wychowawczyniami udali się na niezapomnianą wycieczkę do hodowli Alpak w Karwowie. Cały ten czas spędziliśmy na świeżym powietrzu, korzystając w pełni z jesiennych promieni słońca, w cudownym towarzystwie alpak. Czarne, brązowe, białe, szare, do wyboru do koloru, otwarte na przytulanie i karmienie poruszyły niejedno nasze serce. Alpaki to niezwykle przyjazne, towarzyskie, delikatne i łagodne zwierzęta. Wyglądają jak żywe maskotki. Dodatkowo wyróżniają się bardzo przyjemnym w dotyku, miękkim futrem. Bliski kontakt z alpakami sprzyja uspokojeniu oraz wyciszeniu, łagodząc tym samym uczucie niepokoju.

Właściciele rancza zadbali, aby dzieci miały jak najwięcej atrakcji. Właścicielka oprowadziła nas po farmie, zapoznała ze zwyczajami alpak. Dzieci karmiły zwierzęta, głaskały je i spacerowały z nimi. Bawiły się też na placu zabaw oraz wzięły udział w warsztatach podczas, których rysowały alpaki. Na koniec zostaliśmy poczęstowani pysznymi kiełbaskami z grilla, pierniczkami i ciepłą herbatą. W Alpakrainie spędziliśmy bardzo przyjemne chwile. Wszystkim dopisywał świetny humor.

(MG)

Foto: AT, MG