Innowacyjne zajęcia z j. niemieckiego ,,Spiele und lerne Deutsch”

,,Nauka języka niemieckiego przez zabawę od najmłodszych lat” to główne założenie realizowanych od połowy września 2021 r. w szkole w Kleczanowie zajęć dla uczniów z 1. i 2. klasy. Na spotkaniach  z germanistką p. Anną Stec dzieci poznają podstawowe słowa i zwroty w języku obcym z zakresów tematycznych, które umożliwią kontynuację nauki na kolejnym etapie edukacyjnym, rozwijają zainteresowania związane z kulturą krajów języka docelowego, uczą się języka obcego w kreatywny i aktywny sposób za pomocą wszystkich zmysłów. Działania te realizowane są poprzez zabawę, która ma  sprawiać radość i przyjemność, a dzięki temu rozbudzać motywację do komunikowania się w języku obcym i do dalszej edukacji językowej. W przygodzie dzieci z j. niemieckim towarzyszą multimedialne pomoce, z których uczestnicy zajęć bardzo chętnie korzystają.

(AS)

Foto: AS