Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Światowy Dzień Zwierząt z klasą czwartą

4 października - Światowy Dzień Zwierząt. To wspaniała okazja, aby przypomnieć sobie o tym, jak bardzo zwierzęta są dla nas ważne. Po raz pierwszy święto to ustanowiono w trakcie konwencji ekologicznej we Florencji, która miała miejsce w 1931 roku. Tego dnia rozpoczyna się również Światowy Tydzień Zwierząt. Celem tego przedsięwzięcia jest przypomnienie ludziom między innymi o tym, jak bardzo nasze podejście wpływa na inne organizmy zamieszkujące Ziemię. Zwracamy też bardziej uwagę na zwierzęta pozbawione domów oraz te, które są zagrożone wyginięciem. Nie można również zapominać o zwierzętach, które są w tym momencie krzywdzone. Powinniśmy robić wszystko, co tylko możliwe, aby poprawić ich los. O tym między innymi rozmawiali uczniowie klasy czwartej na lekcji wychowawczej z p. Agnieszką.

(ACh)

Foto: ACh