Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Szkolne obchody Dnia Tabliczki Mnożenia

1 października obchodziliśmy w szkole w Kleczanowie XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji na lekcjach matematyki i informatyki z p. Moniką oraz na przerwach uczniowie rozwiązywali łamigłówki, grali w gry liczbowe, wypełniali i kolorowali karty pracy. W salach zostały włączone tablice interaktywne udostępniające gry ze strony "Matematyczne zoo".  Z kolei na zajęciach z p. Kasią uczniowie klasy 3, aby utrwalić tabliczkę mnożenia, zagrali w " memory matematyczne". Natomiast uczniowie z klasy 4 wymyślali matematyczne rymowanki, które pomogą zapamiętać niektóre działania z mnożenia. W tym dniu zabawa z matematyką była przednia.

(MB/KJ)

Foto: MB, KJ, DJ