Dzień Głośnego Czytania... przez mikrofon

W środę, 29 września 2021 r. w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. W ramach akcji na wszystkich przerwach międzylekcyjnych chętni uczniowie i nauczyciele na korytarzu szkolnym czytali przez mikrofon fragmenty książek dla dzieci i młodzieży, przygotowanych przez p. Damiana. Do wyboru były m. in. ,,Kubuś Puchatek", ,,Mały Książę", ,,Mikołajek", baśnie i legendy, jednak największą atrakcją okazały się... dowcipy dla dzieci :) W rolę lektorów wcielili się nauczyciele: p. Asia, p. Agnieszka, p. Małgosia i p. Damian oraz p. Dyrektor Jolanta Szostak. Tego dnia również dzieci z ,,Akademii Przedszkolaka" słuchały bajek, które czytały im panie opiekunki -p. Justyna i p. Karolina.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”

(DJ)

Foto: DJ, ACh, MG, uczniowie