Pożegnanie absolwentów

W piątek, 25 czerwca 2021 r. w  Szkole Podstawowej w Kleczanowie pożegnaliśmy kolejnych absolwentów. Klasa ósma przygotowała program artystyczny z pomocą kolegów z klas siódmych. Nad całością czuwała wychowawczyni kl. 8 p. A. Chmielewska. Po ślubowaniu i przekazaniu sztandaru klasom młodszym przyszła pora na występ. Było trochę wzruszająco, ale i z humorem, ponieważ uczennice klasy VII wcieliły się w role agentek FBI i ścigały grupę przestępczą „ósemka”.

A oto niektóre z zarzutów:

> Podczas nauki zdalnej zamiast Skype częściej uruchamiała Netflixa,

>W zerówce kopnęła koleżankę w kostkę, po czym zabrała jej wózek dla lalek,

> Podczas leżakowania wszystkim powiedziała, że to ona teraz będzie mamusią lalki Zuzi, bo koleżanka ją porzuciła spiesząc się na deserek po śniadanku,

>W 5 klasie zjadł porcję zupy ogórkowej koleżanki. W efekcie, ta była głodna przez całe zajęcia z muzyki i zamiast śpiewać, burczało jej w brzuchu. Pani, nie zaliczyła tego jako gry na instrumencie…,

> Oszukiwał na sprawdzianach, a przyłapany na ściąganiu, uparcie twierdził, że to mama przygotowała mu tą ściągę i to wcale nie jest ściąga, a najnowsza- zminiaturyzowana wersja jej,

>Podczas nauki zdalnej przekupywał psa kiełbasą, aby ten szczekał zawsze, gdy będzie musiał włączyć mikrofon do odpowiedzi. W efekcie, niejaki jamnik Azor, ma 8 kg nadwagi, depresję, a ostatnio podobnież doszło do tego jeszcze łysienie,

> Przez pół roku klasy 6, swoje drugie śniadanie oddawał okolicznym kotom. Skutek- drastyczny wzrost nadwagi wśród populacji młodych kotów, skutkujący rozleniwieniem i zaniechaniem polowań na myszy. To przełożyło się na znaczny wzrost liczebności tych gryzoni oraz przejęcie pobliskiej fabryki żółtych serów. W naszych sklepach, goudy nie ma do dziś.

Grupą przestępczą kierowała poszukiwana „Wychowawczyni”, która również usłyszała zarzut, że przez 5 lat kierowała zorganizowaną grupą przestępczą. Wspierała ich w poczynaniach, udzielała wskazówek, a nawet utrzymywała stały kontakt z ich rodzicami. Była bezwzględna! Ukrywała ich grzeszki, a wśród pozostałych nauczycieli tworzyła im dobry PR, aby nie ujawniać okrucieństw, o których wcześniej wspominaliśmy! Mimo, że oskarżeni nie przyznali się do winy, wyrok w ich sprawie był następujący. Wszyscy uczniowie – Marika, Karol, Bartek, Kuba i Kacper zostali skazani na przymusowe rozpoczęcie nauki w szkole średniej, zdobycie wymarzonego zawodu oraz szczęśliwe życie. A Pani Agnieszka została skazana na przymusowe objęcie opieką wychowawczą kolejnego rocznika.

Uczniowie klas siódmych oprócz podarków- maskotek misia absolwenta przygotowali również muzyczny upominek w postaci dwóch piosenek. Po programie artystycznym uczniowie otrzymali świadectwa, przekazali pamiątkowe tablo, popłynęły podziękowania dla p. Dyrektor, wychowawcy i nauczycieli. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną ze wspomnieniami klasy 8.  Były to wzruszające ostatnie chwile ósmoklasistów w naszej szkole.

Drodzy Absolwenci! Gratulujemy Wam ukończenia szkoły podstawowej i życzymy sukcesów w dalszej edukacji.                                                                                                                                                                                                        (ACh)

Foto: AM, AT, rodzice uczniów