Imieniny: Alicji, Edwina

Wyróżnienie dla Miłosza w konkursie plastycznym Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu

W poniedziałek, 21 czerwca 2021 r. na placu przed Komendą Powiatową Policji w Sandomierzu odbył się finał konkursu plastycznego ,,Bądź bezpieczny na wakacjach". Wyróżnienie w konkursie sandomierskiej policji otrzymał uczeń kl. II Miłosz Niewiadomski ze Szkoły Podstawowej w Kleczanowie (z około 100 nadesłanych prac tylko 8 zostało nagrodzonych). Opiekunem była p. Anna Tyban. Gratulujemy Miłoszowi i pani Ani. :) Głównym celem konkursu było przybliżenie uczestnikom zasad bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

Tematem przewodnim prac plastycznych było bezpieczeństwo podczas zbliżających się wakacji widziane oczami dziecka, w tym promowanie noszenia przez najmłodszych odblasków. Konkurs zorganizowany został dla uczniów klas I-III szkół z powiatu sandomierskiego. Dzieci miały za zadanie wykonać prace plastyczne dowolną metodą i formą. Do organizatorów wpłynęło ponad 100 prac ze szkół podstawowych z całego powiatu sandomierskiego. Komisja składająca się z przedstawicieli organizatorów konkursu miała trudności z wyborem prac. Wybierając te wyróżnione, kierowała się starannością wykonania, przekazem, a zarazem przedstawioną wizją bezpieczeństwa, wartościami edukacyjnymi, wiekiem wykonawców prac oraz ich pomysłowością. Uczestnicy konkursy wykazali się dużą kreatywnością. W ostateczności jury wyłoniło 3 laureatów, a 5 prac zostało wyróżnionych.

Nagrody ufundował i wręczył starosta powiatu sandomierskiego Marcin Piwnik oraz insp. Ryszard Komański-  komendant Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu.

(AT)

Foto: rodzina Miłosza