Bezpieczne wakacje - spotkanie z policją w szkole

W związku ze zbliżającymi się wakacjami z ramach działań profilaktyczno- wychowawczych w Publicznej Szkole Podstawowej w Kleczanowie 18.06.2021 r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu. Gośćmi byli dzielnicowy gminy Obrazów Michał Dziorek i przedstawiciele Ruchu Drogowego.  Celem  spotkania było uwrażliwienie młodych ludzi na bezpieczne spędzanie czasu wolnego. W pogadankach z policją uczestniczyli uczniowie klas I-III oraz IV-VIII. Mundurowi również odwiedzili maluchy z Akademii Przedszkolaka podczas zorganizowanego przez wychowawczynie pikniku ,,na zielonej trawce ".

Główne zagadnienia jakie były poruszane w czasie spotkania to:

1. „Policjant jako Przyjaciel”- w odpowiedzi na stereotypowe zasady wychowawcze rodziców ”Bądź grzeczny, bo zabierze cię policjant".
  2. Zasady bezpieczeństwa w  ruchu drogowym.
  3. Zasady poruszania się rowerem , na rolkach, hulajnogami i urządzeniami elektrycznymi po drodze.
  4. Dane osobowe i bezpieczne korzystanie z Internetu.
  5. Uwaga obcy!.
  6. Numery alarmowe.
  7.  Bezpieczeństwo na wsi –Zasady korzystania i poruszania się maszynami rolniczymi podczas prac polowych.

Uczniowie podczas spotkania wykazali się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Chętnie wypowiadali się na podstawie swoich doświadczeń.

Dziękujemy panu Dzielnicowemu Michałowi Dziorkowi i przedstawicielom Ruchu Drogowego KPP w Sandomierzu za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzenie zajęć w tak różnorodnym zakresie, które na pewno posłużą naszym podopiecznym  w zachowaniu bezpieczeństwa i bezpiecznego powrotu do szkoły po wakacyjnym wypoczynku.

(AT)

Foto: AT,DJ, JN