Ekologiczny Związek Gmin Dorzecza Koprzywianki i nagrody dla naszych uczniów

Szkoła Podstawowa w Kleczanowie wzięła udział w kolejnej już XIV edycji programu edukacyjnego pn.: „Zbieramy, segregujemy, przetwarzamy odpady” organizowanego przez Ekologiczny Związek Gmin Dorzecza Koprzywianki. Ze względu na dość wyjątkowy rok szkolny związany z pandemią, niektóre działania musiały mieć trochę inny charakter. Jednak edukacja jest potężnym narzędziem, a chodzi o nasze wspólne praktyczne działania na rzecz środowiska, w którym żyjemy.

W ramach konkursu przeprowadzone były różne formy, które koordynowała p. A. Chmielewska:

 konkurs plastyczny „Segregujemy BIO-odpady, bo takie mamy zasady!” - I miejsce Amelia Forc, II miejsce Dominika Ziarno,

konkurs wiedzy na temat: „Kompostowanie – Jak?, Gdzie?, Po co?” - I miejsce Maja Ababsa, II miejsce Karolina Czech,

komiks obrazkowy „Segregujemy BIO-odpady, bo takie mamy zasady!”- I miejsce Milena Ziarno, II miejsce Paulina Cieśla,

konkurs na: „Zbiórkę zużytych baterii”- największą ilości baterii zebrał Mateusz Chorab i zajął I miejsce,

sprzątanie świata... w tym roku bez wielkiego sprzątania. Odbyły się pogadanki na temat segregacji plastiku i sposobach jego eliminacji z codziennego życia. Przed szkołą wykonaliśmy pamiątkowe graffiti z wydarzenia i zrobiliśmy wspólne zdjęcia, a sprzątaliśmy ze swoimi rodzinami,

zbiórka elektrośmieci w ramach projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”,

 różne wyzwania dotyczące tej tematyki:  Jestem eko, czyli dbam o naszą planetę ; ,,Weekend dla Ziemi. Sprzątaj po sobie i po innych".

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska przyrodniczego. Już od najmłodszych lat powinniśmy uczyć poszanowania dla przyrody i ją chronić, bo "Przyroda - to źródło życia". W związku z tym w naszej szkole szczególną uwagę poświęcamy różnym formom edukacji ekologiczno – przyrodniczej w ramach procesu lekcyjnego.

W galerii zdjęcia nagrodzonych uczniów za udział w  ekologicznych konkursach i akcjach w naszej szkole. Gratulujemy !

(ACh)

Foto: ACh