Nasi uczniowie z nagrodami w Ogólnopolskim Konkursie na Rymowankę z KRUS

Około 8 czerwca 2021 r. niektórzy uczniowie kl. V-VIII ze Szkoły Podstawowej w Kleczanowie otrzymali nagrody i dyplomy przesłane pocztą do domów. Szczęśliwcy wzięli udział w II Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci Rolników na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym. Na konkurs łącznie przesłano z całej Polski 923 wiersze. Wśród nagrodzonych z naszej szkoły znaleźli się uczniowie: Paulina Cieśla kl. VIIb, Milena Ziarno kl. VIIb, Natalia Górska kl. VIIa, Julia Kozioł kl. VIIa, Kacper Adamczyk kl. V, Modras Zuzanna kl. VIIa, Wiktoria Kwaśniewska kl. VIIa, Łukasz Ordowski kl. VIIb. Opiekunami merytorycznymi prac dzieci byli nauczyciele Anna Tyban i Damian Jędrycha. Gratulujemy uczestnikom, ich rodzinom i opiekunom. Dziękujemy uczniom za uczestnictwo w konkursowej rywalizacji.

Wydarzenie uzyskało patronat Ministra Edukacji i Nauki. Tegoroczna edycja konkursu przebiega pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku od 11 do 14 lat, których przynajmniej jeden z rodziców lub opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w momencie przesyłania zgłoszeń do konkursu.

Aby wziąć udział w konkursie należało  ułożyć rymowankę promującą prawidłowe nawyki i zachowania dzieci odnoszące się do pracy i zabawy na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzującą wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie należy powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

(AT/DJ)

Foto: DJ