Wielkie sukcesy uczniów w konkursie plastycznym z KRUS

1 czerwca 2021 r. w Dzień Dziecka Szkołę Podstawową w Kleczanowie odwiedzili nasi dobrzy znajomi z referatu ubezpieczeń PT KRUS w Sandomierzu - pani kierownik Małgorzata Mądra oraz pani Anna Jońca. Święto dzieci stało się okazją do wręczenia nagród i wyróżnień dla uczniów, którzy wzięli udział w powiatowym etapie ogólnopolskiego konkursu plastycznego ,,Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”. Z przyjemnością informujemy, że w gronie laureatów znaleźli się:

- w kategorii wiekowej kl. I-III: 1. miejsce w powiecie sandomierskim zajął Kacper Kominek z kl. II, 3. miejsce przypadło Wojciechowi Legwantowi z kl. II,

- w kategorii  wiekowej kl. IV-VIII: 2. miejsce wygrała Emilia Niewiadomska z kl. V, zaś 3. miejsce zdobyła Żaneta Kubicka z kl. IV.

Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Opiekunem prac uczniów była p. Anna Tyban. Gratulujemy wszystkim wspaniałego udziału w konkursie :) Sukces tym większy, że nasi uczniowie zajęli bardzo wysokie lokaty wśród  143 nadesłanych prac z 21 placówek oświatowych z powiatu sandomierskiego  do PT KRUS w Sandomierzu.

W spotkaniu wziął również udział pan wicewójt gminy Obrazów Grzegorz Połeć. Nagrodami w konkursie był sprzęty rekreacyjno- sportowe ufundowane przez Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz gminę Obrazów. Stąd też pan wicewójt oraz p. A. Tyban dostali specjalne podziękowania za wieloletnią współpracę z KRUS. Dziękujemy, a pracownikom KRUS życzymy następnych 30 lat. Również dziękujemy za zaangażowanie i prowadzenie wielu akcji prewencyjnych przez KRUS, mających na celu promowanie bezpiecznych zachowań dzieci w gospodarstwach swoich rodziców.

Szkoła Podstawowa w Kleczanowie  już 11. raz wzięła udział z sukcesami w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Bezpiecznie na wsi”. Były nagrody na etapie  powiatowym, wiele w etapie wojewódzkim, ale również i dwa razy udało się zdobyć wyróżnienia w etapie ogólnopolskim.

W tym roku przygotowanie prac konkursowych poprzedzone zostało przeprowadzeniem zajęć wśród uczniów, które związane były z bezpiecznym zachowaniem w gospodarstwie rolnym. Uczniowie oglądali filmy, rozwiązywali zadania przygotowane przez KRUS. Wykazywali się rozległą wiedzą w zakresie bezpieczeństwa, a co za tym idzie odpowiedzialnym zachowaniem podczas zabaw i prac w gospodarstwie rodziców. Po zajęciach dzieci stworzyły swoją wizję bezpieczeństwa w formie graficznej. Z przygotowanych przez dzieci prac plastycznych wyłoniono przez szkolną komisję konkursową 10, które zostały przesłane do PT KRUS w Sandomierzu. W tym roku szkolnym hasłem przewodnim konkursu było:  „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat wypadkom zapobiegamy  i miało ono zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników, związanych z pracą na wsi.

(AT)

Foto: AT, DJ, AM