Majowe kapliczki pierwszaków w miesiącu Maryi

Od pokoleń ludzie w miejscach, w których żyli, budowali krzyże, kapliczki Maryjne, aby powierzać swoje życie w opiekę Najwyższego i prosić o wstawiennictwo u Boga Maryję. Szczególnie w maju – miesiącu kiedy przyroda pokazuje swoje piękno, ludzie zanoszą swoje dziękczynienie, ale także prośby – Matce Syna Bożego. Gromadzą się w kościele, przy kapliczkach przydrożnych, w domu – odmawiając, śpiewając Litanie Loretańską do Najświętszej Maryi Panny.

W tym roku uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Kleczanowie podczas lekcji religii z p. Asią podjęli się zadania wykonać kapliczki Maryjne, aby w domu zaznaczyć obecność Niepokalanej i gdy nie będą mogli pójść do Kościoła czy pod figurkę, w domu powierzyć się Maryi.

(JK)

Foto: JK