Pismo Święte bez tajemnic - nasze inicjatywy z okazji Tygodnia Biblijnego

Co roku odchodzimy Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który w tym roku odbywał się od 18 do 24 kwietnia 2021 r. .Jest to inicjatywa, która ma za zadanie zwrócenie uwagi na Księgę Życia – Pismo Święte. Jest to jedyna księga, która została przetłumaczona na wszystkie języki świata, jest najbardziej poczytaną księgą świata. Jej uniwersalizm bierze się z ponadczasowości treści, które zostały spisane przez ludzi pod natchnieniem Ducha Świętego.

W  szkole w Kleczanowie uczniowie mieli możliwość wziąć udział w dwóch akcjach związanych z tym wydarzeniem. Pierwszą z nich było codzienne losowanie fragmentu Pisma Świętego ze strony: http://twojabiblia.pl i zapisanie go do zeszytu. Tak jak człowiek potrzebuje pokarmu, aby żyć, uczyć się pracować, tak dusza potrzebuje codziennego pokarmu, dzięki któremu, będzie wznosić swoje myśli ku Bogu i odnajdywać nadzieję i sens codziennych wyborów, działań, trudów, cierpień.

Drugą inicjatywą było pokazanie swojego egzemplarza Pisma Świętego, zrobienie sobie „selfie” z Biblią. Dzięki zaangażowaniu znacznej grupy uczniów z naszej szkoły, powstał bardzo ciekawy film.

(JK)

Prezentacja: J. Kos

Foto w prezentacji: rodziny uczniów