,,Matematyczny"mazurek na święta

W oczekiwaniu na Święta Wielkanocne uczniowie naszej szkoły przystąpili do projektu ,,Mazurek Wielkanocny", którego pomysłodawczynią była p. Monika - nauczycielka matematyki. Jego cele to wyrobienie wśród dzieci samodzielności, aktywności i przejęcie inicjatywy w procesie dydaktyczno-wychowawczym. Dzieci rozwijają swoje kompetencje pracując samodzielnie lub częściej w grupach, skutecznie się komunikując. Uczniowie przygotowali kosztorys akcji. Znaleźli przepis na świąteczny mazurek w Internecie lub książce kucharskiej i wykonali go w formie papierowej. Obliczali, ile produktów potrzebują. W gazetach sklepów lub na stronach internetowych sprawdzali jak produkty są pakowane. Obliczali, ile opakowań muszą kupić. Zapisywali w tabeli ceny za 1 opakowanie / 1 kilogram produktu i ile zapłacą za swoje zakupy. Porównywali oferty przynajmniej dwóch sklepów i wybierali ofertę tego, w którym całe zakupy będą tańsze. Wyliczyli koszt upieczenia jednego mazurka. Sprawdzali także czy opłaci się kupić gotowy wypiek z cukierni. Zwieńczeniem działań był wypiek. W ten sposób dzieci przygotowywały się do pracy zawodowej, jak również pomagały przy wypiekach świątecznych.

(MB)

Foto: uczniowie, rodziny uczniów