Panny Marzanny i powitanie wiosny w naszej szkole

W piątek, 19 marca 2021 r. uczniowie klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Kleczanowie uczcili słowiańskie zwyczaje i tradycje związane z powitaniem astronomicznej wiosny, która w tym roku zaplanowała przyjść w niedzielę  - 21 marca. Każda klasa przygotowała z pomocą wychowawców swoją kolorową, wiosenną pannę Marzannę. Następnie wszyscy wraz z nauczycielami udali się na plac za szkołą, aby pożegnać zimną porę roku i  przywitać wiosnę. Wystrojone marzanny zostały spalone w ognisku przy wtórze piosenek dzieci. Starsi uczniowie z powodu pandemii nie uczestniczyli w obchodach Pierwszego Dnia Wiosny w szkole, ale mogli wziąć udział w wirtualnym wyzwaniu ,,Z czym kojarzy mi się z wiosna?"

(AT)

Foto: AT