Imieniny: Marii, Marzeny

W czasie suszy szosa sucha, czyli nasze wyzwanie z okazji Dnia Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r.  Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym. W drugiej połowie lutego chętni uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kleczanowie, by upamiętnić ten dzień, podjęli wyzwanie, które polegało na wyborze ich zdaniem trudnego ortograficznie wyrazu w języku polskim, namalowaniu do niego odpowiedniego rysunku i zrobieniu sobie z nim zdjęcia. Zgadzacie się, że przedstawione wyrazy w naszej galerii mogą sprawiać kłopoty ortograficzne?

(DJ)

Plakat: DJ