#Razem na Święta - świąteczna pomoc dla dzieci ze Skopania

Tradycją w Kleczanowie stało się wspieranie dzieci z Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu. Także w tym roku, mimo trwającej epidemii, nauce zdalnej, została zainicjowana zbiórka, na rzecz tej instytucji wychowującej dzieci. Dzięki zaangażowaniu: rodziców, pracowników z Punktu Przedszkolnego „Akademia Przedszkolaka” i  ze Szkoły Podstawowej w Kleczanowie,  Stowarzyszeniu „Wspólnie dla Kleczanowa” z p. prezes Joanną Legwant, a także wiernych z parafii św. Katarzyny w Kleczanowie oraz chętnych mieszkańców z terenu gminy Obrazów, udało się wspomóc tę instytucję, w tak trudnym czasie.

W dniach 16-18 grudnia 2020 r. odbyła się zbiórka produktów wskazanych przez kierownictwo Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu. Ludzie dobrej woli mogli przynosić niezbędne artykuły do Punktu Przedszkolnego i kościoła w Kleczanowie (podziękowania dla Pani Dyrektor ,,Akademii Przedszkola" Anny Zybały i ks. proboszcza Pawła Cygana za udostępnienie miejsca do zbierania darów). W trakcie trwającej kilka dni zbiórki udało się zebrać m. in. artykuły spożywcze, środki czystości, artykuły szkolne, pościel, ręczniki. W piątek, 18 grudnia nauczyciele ze szkoły i przedszkola: Karolina Paluch, Magdalena Morzyńska, Justyna Niezgoda, Joanna Kos, Damian Jędrycha oraz uczennice ze Szkolnego Koła ,,Caritas": Wiktoria Kwaśniewska, Julia Kozioł i Kasia Terlecka w roli wolontariuszy przygotowali  z zebranych darów kikanaście świątecznych paczek.

Następnie we wtorek, 22 grudnia 2020 r., dzięki transportowi zorganizowanemu przez p. M. Jackowskiego, paczki dostarczono do Skopania. Wszystkim, którzy dołożyli się do zbiórki, w imieniu wychowanków i pracowników Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu – składamy serdeczne podziękowania. Bo przecież „Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu” (Dz 20,35). Nasza charytatywna zbiórka wpisała się w działania w ramach kolejnej edycji  ogólnopolskiej akcji MEN ,,Razem na Święta".

(JK/DJ)

Foto: AO, DJ, JK, JN