Mikołajkowy zawrót głowy

Na Świętego Mikołaja czekają wszystkie dzieci i wielu dorosłych. Marzą o wspaniałych prezentach. Wielu pisze listy do Świętego wierząc, że spełni ich prośby. 6 grudnia obchodzimy tradycyjne mikołajki. W Polsce wiążą się one z postacią Św. Mikołaja biskupa Miry, który grzecznym dzieciom przynosi prezenty, wkłada je do bucika, skarpetki lub pod poduszkę. To są różne drobiazgi, słodycze lub zabawki. Liczy się niespodzianka i dobry humor. W Kleczanowie w tym roku klasy I-VIII nie mogły spotkać się z siwobrodym Mikołajem w szkole. Za to, w oczekiwaniu na  niego w domach, chętni uczniowie i nauczyciele wzięli udział w wyzwaniu #Mikołajkowy zawrót głowy, robiąc zdjęcia w mikołajowym klimacie.  Mamy nadzieję, że w bieżącym roku wszyscy byli grzeczni i Św. Mikołaj nie ominie żadnego domu. Dzieci z ,,Akademii Przedszkolaka" miały możliwość spotkać sympatycznego gościa z koła podbiegunowego w czasie zabawy mikołajkowej zorganizowanej w poniedziałek ,7 grudnia 2020 r. w przedszkolu.

(DJ)

Foto: rodziny uczniów, AO