Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z plastycznymi pracami

obrazek

W drugiej połowie listopada 2020 r. na zajęcia plastycznych z p. Anią Tyban klasy I-VIII miały okazję zapoznać się z prawami, jakie im przysługują oraz do kogo mogą się zwrócić, jeśli są one łamane. Uczniowie dowiedzieli się, że dorośli  powinni stać na straży tych praw, respektować je  i podejmować działania mające na celu ich ochronę. Przygotowane na lekcje prezentacje i filmy były motywacją dla dzieci do stworzenia prac plastycznych na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ogłoszony przez Rzecznika Praw Dziecka. Uczniowie ze szkoły w Kleczanowie bardzo chętnie zaangażowali się w projekt, mimo że jest to czas szczególny - nauczania zdalnego.

Idea upowszechniania wiedzy na temat praw dziecka w formie konkursu plastycznegow tym rokuszkolnym wynika z potrzeby zachęcania dzieci do dodatkowych aktywności pozalekcyjnych w domach z uwagi na panującą obecnie pandemię.

(AT)

Prezentacja: J. Tyban