Każdy inny, wszyscy równi - Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Idea obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji zaczęła się w 1995 roku od przyjęcia „Deklaracji Zasad Tolerancji” na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ. Zgodnie z nią podstawę tolerancji stanowią: - respektowanie praw i wolności innych - uznawanie i akceptacja indywidualnych różnic między ludźmi - umiejętność słuchania, komunikowania się i rozumienia innych - ciekawość i nie odrzucanie nieznanego - docenianie rozmaitości kultur. Chętni uczniowie naszej szkoły oraz przedszkola podjęli wyzwanie i przygotowali swoje zdjęcia w kolorowych strojach z hasłami o tolerancji. Tym samym powstała ciekawa galeria zdjęć upamiętniająca 16 listopada -Miedzynarodowy Dzień Tolerancji.

,,Cóż to za smutna epoka, w której łatwiej rozbić atom, niż zniweczyć uprzedzenie." (Albert Einstein)

(ACh)

Foto: rodziny uczniów