Cztery żywioły z Gangiem Fajniaków

Pod koniec października i na początku listopada 2020 r. uczniowie z młodszych klas pod przewodnictwem p. Ani Tyban uczestniczyli w zajęciach poświęconych czterem żywiołom.  Oprócz wiedzy teoretycznej dzieci miały możliwość obserwacji, a nawet uczestniczenia w wykonywaniu eksperymentów. Przewodnikami po opowieściach o magii natury byli bohaterowie Gangu Fajniaków. Sympatyczni bohaterowie: Chmurka Celinka, Słońce Sonia, Kropla Ksenia, Drzewo Dobromir, Foka Frania, Jarzębina Julka, Piesek Piotruś, Dąb Dyzio, Ważka Wiola, którzy zachęcili  do wspólnego działania na rzecz naszej planety i Smog Stefek, który z ochroną przyrody miał niewiele wspólnego.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem badali właściwości wody, powietrza, ziemi  i ognia, wykonując bardziej i mniej spektakularne doświadczenia. Przyswoili mnóstwo wiedzy, ale również wykazali się dużą wiedzą w zakresie ochrony przyrody. Wszystkie bloki tematyczne rozpoczynały się wspólnym czytaniem opowiadań z książki ,,Gang Fajniaków i Miasto Marzeń", a kończyły  przedstawieniem w postaci graficznej jednego z omawianych żywiołów. Sprawozdania z przeprowadzonych zajęć wezmą udział w konkursie Biedronki pt. ,,Szkolne Przygody Gangu Fajniaków".

(AT)

Foto: AT