Świętowaliśmy niepodległość Polski w szkolnym Dniu Małego Patrioty

W listopadzie obchodziliśmy w naszej szkole jedno z najważniejszych świąt narodowych w ciągu całego roku – 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  Jednak tym razem uroczystą akademię zastąpił Dzień Małego Patrioty, który zorganizowaliśmy w piątek, 6 listopada 2020 r.  Głównym celem były przygotowania do udziału w akcji MEN "Szkoła do hymnu 2020". W przedsięwzięciu wzięli udział zarówno uczniowie ze Szkoły Podstawowej, jak i uczestnicy Akademii Przedszkolaka w Kleczanowie.

Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczne działania miały nieco inny charakter. Uczniowie i nauczyciele ze starszych klas mieli zaśpiewać hymn przede wszystkim wirtualnie, łącząc się ze sobą za pomocą komunikatorów we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11. Natomiast uczniowie z klas I-III zaśpiewali wspólnie hymn narodowy w kleczanowskim Dniu Małego Patrioty. Podobnie przedszkolaki. Również w tym trudnym i niecodziennym czasie wszyscy przypomnieli sobie symbole i tradycje narodowe, tworząc cudne prace plastyczne oraz uczestnicząc w różnych grach i quizach patriotycznych. Tego dnia w uczniowskich strojach królowały barwy narodowe, czyli biel i czerwień. Szkolnym koordynatorem działań w Dniu Małego Patrioty została p. A. Małkiewicz, a w przedszkolu p. J. Niezgoda.

(AM/DJ)

Foto: AM, AT, JN