• Odwiedziny: 2932086

#Szkoła Pamięta - wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji MEN

Pomimo tak trudnego czasu pod koniec października 2020 r. Publiczna Szkoła Podstawowa w Kleczanowie i Punkt Przedszkolny „Akademia Przedszkolaka”w Kleczanowie włączyły się w akcję MEN „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych.

W ramach akcji podjęto w szkole szereg działań. Jednym z nich było wykonanie prac plastycznych w klasach 0-3, natomiast kl. 0 pod opieką p. J. Niezgody i A.Ochmańskiej udała się na pobliski cmentarz i zapaliła znicze, by upamiętnić ofiary walczące podczas II wojny światowej. Podobne działanie podjęły również dzieci (harcerki i chętni uczniowie), które uczą się w danym momencie zdalnie. Wrażliwe na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności, zapaliły znicze na opuszczonych i zapomnianych grobach. Całą akcję w naszej szkole koordynowała w tym roku p. A. Małkiewicz.

(AM)

Foto: AM, JN, rodziny uczniów