"Cała Polska gra w planszówki". My również :)

"Cała Polska gra w planszówki" - to hasło pierwszej edycji Dnia Gier Planszowych, którą zaplanowano na 10 października 2020 roku.  Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami bardzo chętnie wzięli udział w tym przedsięwzięciu koordynowanym przez p. Damiana. Już w piątek, 9 października przerwy, lekcje wychowawcze, zajęcia świetlicowe i artystyczne wypełniły rozgrywki pomiędzy miłośnikami planszówek i nie tylko. Uczniowie grali m. in. w  warcaby, chińczyka, scrabble, ale i szachy, karty czy bierki. Każdy znalazł coś dla siebie.

Obecnie na rynku są tysiące gier planszowych, a to dlatego, że prawie wszyscy lubią w nie grać. 10 października miłośnicy gier mogą pokazać swoje hobby - od przedszkolaka po dorosłych fanów planszówek! To doskonała okazja, by w gronie najbliższych spędzić wspólnie wartościowy czas. Głównym celem święta jest bowiem pokazanie, że gry planszowe to nie tylko świetna zabawa dla całej rodziny, ale również doskonała alternatywa dla wirtualnych rozrywek.

(DJ)

Foto: DJ, BJ, AT, JSz, JN