Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

Dnia 2 października 2020 roku obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Kilka dni wcześniej odbyły się eliminacje klasowe szkolnego konkursu z matematyki. Uczniowie klas IV - VIII pisali "na czas" wyniki podanych działań z tabliczki mnożenia. Zwycięzcy klasowi: K. Czech, M. Jackowski (kl. IV), M. Zielińska, M. Chorab (kl. V), J. Kozioł (kl. VIIa), M. Furgon, K. Zimnicki (kl. VIIb), K. Polit (kl. VIII) wzięli udział w konkursie szkolnym, który polegał na zagraniu w Karty Grabowskiego. Dwie czteroosobowe grupy zagrały w grę "Rybacy". Polegała ona na wylosowaniu z zestawu kart zawierających wyniki iloczynów dowolnej karty, a następnie poprawnym odnalezieniu wśród swoich kart takiej, która zawiera odpowiadające działanie. Uczeń, który dopasował najwięcej dobrych wyników, "złowił najwięcej rybek" i został zwycięzcą. Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia w klasach IV-V został Mateusz Chorab, natomiast w klasach VII-VIII - Julia Kozioł. Pani Dyrektor wręczyła wszystkim dyplomy za aktywny udział, w tym mistrzom. Przez cały dzień w naszej szkole uczniowie w formie nauki przez zabawę rozwiązywali kodowane karty. Zadaniem dzieci było poprawne wpisanie czynnika bądź iloczynu. Rozwiązaniem były kolorowanki, rysunki. Jedną z form była gra "Znajdź skarb", polegająca na narysowaniu kilkunastu linii, doprowadzających do odkrycia skarbu, długości tylu kratek, jaką liczbą uzupełnili działanie z tabliczki mnożenia. Dzieci ubrane były w białe koszulki, na których narysowały to działanie, które sprawia im najwięcej trudności w zapamiętaniu. Oprawę plastyczną - w formie gazetki - przygotowała p.  Anna Tyban, a pomysłodawczynią obchodów Dnia Tabliczki Mnożenia w szkole w Kleczanowie była p. Monika Bilska.

(MB)

Foto: MB, DJ