Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Kleczanowie

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 649429
  • Do końca roku: 20 dni
  • Do wakacji: 193 dni
 • Kalendarium

  Poniedziałek, 2023-12-11

  Imieniny: Biny, Damazego

Święto Drzewa - posadziliśmy jodłę z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

W przededniu Święta Drzewa, tj. 9 października 2018 r. uczniowie, nauczyciele, dyrektor szkoły, sołtys wsi Kleczanów i ks. proboszcz tutejszej parafii spotkali się na placu przy Szkole Podstawowej w Kleczanowie, by uczcić historyczne wydarzenie. Wspólnymi siłami posadziliśmy dwie młode jodły. Jedna z nich zajęła miejsce zniszczonej w grudniu ubiegłego roku przez nieznanego sprawcę "Jodły Papieskiej", a druga została posadzona z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Najpierw uczniowie z kl. III zaśpiewali ekologiczną piosenkę o naszej planecie. Następnie głos zabrali Pani Dyrektor Szkoły Ewa Biernacka, Ks. Proboszcz z Kleczanowa Andrzej Szymański oraz Sołtys wsi Kleczanów Adam Wójcik. Na koniec goście i przedstawiciele szkolnej społeczności posadzili młode jodły w miejscu przygotowanym przez p. Jana Kosa. Dziękujemy Panu sołtysowi za ofiarowane sadzonki drzew :)

Międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku odbywa się w coraz większej liczbie krajów na świecie. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw.W Polsce Dzień Drzewa zainicjowano około 2002 r. w dniu 10 października.

                                                                                                                             (DJ)