Rozpoczęli harcerski sezon

W sobotę 15 września 2018 r. pomimo deszczowego poranka miało miejsce rozpoczęcie Roku Harcerskiego 2018/2019. Drużyna „Białe Orły” ze Szkoły Podstawowej w Kleczanowie pod opieką druhny A. Małkiewicz wraz z innymi harcerzami, zuchami i instruktorami z sandomierskiego Hufca ZHP wzięła udział w tym wydarzeniu.

Dzień rozpoczął się od mszy św. w kościele w Dwikozach. Następnie po apelu wzięli udział w pieszym rajdzie z Dwikóz do Sandomierza. Po drodze przywoływali pamięć płk. Antoniego Sikorskiego - pułkownika Wojska Polskiego, dowódcę Grupy „Sandomierz” we wrześniu 1939 roku, odznaczonego Krzyżem Złotym i Srebrnym Virtuti Militari. Z tej okazji też odwiedzili kościół św. Jakuba, gdzie znajduje się tablica poświęcona temu bohaterowi. Również w tym miejscu zapalili 100 światełek na setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dodatkową atrakcją dla wszystkich było spotkanie z członkami Jednostki Strzeleckiej 2018 z Sandomierza, którzy zaprezentowali się w rekonstrukcyjnych mundurach. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe plecaki z rajdu i zawiązali krąg przyjaźni. To był bardzo męczący dzień dla każdego, ale pełen wrażeń i radości.

(AM)