• Odwiedziny: 2920958

Wielopokoleniowe pielgrzymowanie do Sulisławic

Tradycyjnie 8 września w Uroczystość N.M.P. parafianie z Kleczanowa wyruszyli w pieszej pielgrzymce do Sulisławic. Atutem tegorocznej wyprawy był dzień sobotni, dając możliwość wzięcia udziału większej liczbie osób. 55 osobowa grupa pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Andrzeja Szymańskiego, w tym przedstawiciele uczniów, nauczycieli, pracowników socjalnych naszej szkoły w słońcu, z modlitwą i pieśnią na ustach pielgrzymowali do Matki Bożej Ziemi Sandomierskiej

Pielgrzymowanie to trud, jaki podejmuje człowiek, aby dziękować, przepraszać i prosić Boga o wstawiennictwo, a najlepiej robić to za wstawiennictwem Matki. Po kilkugodzinnym marszu, który rozpoczął się o 5.30 rano i pokonaniu blisko 25 km, nasi pielgrzymi dotarli do Sulisławic, gdzie uczestniczyli we Mszy Świętej odpustowej, dziękując Bogu za kończący się jubileusz 200-lecia Diecezji Sandomierskiej.

(JK)