• Odwiedziny: 2920170

Zabawa integracyjna

Od kilku lat szkoła w Kleczanowie aktywnie współpracuje z Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu.

W okresie świąt Bożego Narodzenia ponownie przeprowadziliśmy zbiórkę żywności dla podopiecznych tej placówki w sklepach w Kleczanowie i Gołębiowie. W akcję włączyli się właściciele sklepów, klienci, a także dzieci, Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kleczanowie. Ponadto przekazaliśmy przetwory domowe oraz soki naturalne od właściciela tłoczni w Gołębiowie. Wychowawcy i wychowankowie ośrodka w Skopaniu złożyli serdeczne podziękowania za podarowane przez nas dary.

W dowód wdzięczności delegacja z naszej szkoły została zaproszona w okresie karnawału na wspólną zabawę do Skopania. 29 stycznia 2015 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas i harcerze wraz z opiekunami: p. Joanną Kos, p. Anną Małkiewicz i p. Anną Zybałą uczestniczyli w zabawie integracyjnej, w czasie której mogli wyrazić solidarność z wychowankami Centrum Opieki w Skopaniu. Wspólnie spędzony czas upłynął wszystkim w życzliwej atmosferze przy rozmowach i tańcach. My natomiast na zakończenie spotkania zaprosiliśmy wychowawców i ich podopiecznych na naszą środowiskową uroczystość w maju. Obiecali przyjechać do naszej szkoły na majówkę z miłą, teatralną niespodzianką.